İhtiyaç Kredisi Hesaplama

  • İhtiyaç kredisi hesaplama aracını kullanarak en uygun kredi seçeneklerini bulun

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı

Hesaplama Türü
Kredi Tutarı
Vade
ihtiyaç kredisi hesaplama

Garanti Kredi ile Krediniz Garanti!

Evlilik, eşya alımı, tatil, borç kapama, eğitim ve diğer küçük ihtiyaçlarınız için acil nakit mi gerekiyor? Garanti Kredi üzerinde bankaların bireysel kredi kullandırımı kapsamında sağladıkları ihtiyaç kredisi seçeneklerini inceleyin, kredi karşılaştırması yaparak hemen ihtiyaç kredisi başvurusu yapın, ihtiyaçlarınızı ertelemeyin!


İhtiyaç kredisi, bankaların bireysel krediler ve tüketici kredisi kapsamında sağladıkları kredi seçenekleridir. İhtiyaç kredileri çoğunlukla 1000 TL’den başlar ve maksimum 30.000 TL civarına kadar sunulur. Minimum ve maksimum kredi limitleri bankalara göre değişiklik gösterir. İhtiyaç kredisi genelde oldukça az masraf ve evrak gerektirir. Bir çok bankanın ihtiyaç kredisi kampanyalarında, masrafsız kredi ve kefilsiz kredi seçenekleri mevcuttur.


İhtiyaç kredisi kullanımı son yıllarda oldukça artmış ve bankaların önemli gelir kalemlerinden biri halini gelmiştir.


İhtiyaç Kredisi Verirken Bankalar Nelere Dikkat Eder?


Garanti Kredi, kredi hesaplama aracı ile ihtiyaç kredisi hesaplamanızı yaptınız ve sizin için uygun olan ihtiyaç kredisi seçeneğine karar vererek, kredi başvurunuzu Garanti Kredi üzerinden ilgili bankaya ilettiniz.


Bankalar, ihtiyaç kredisi başvurunuz kendilerine ulaştığında sizin kredi talebinizi onaylamak için, belirli bir risk değerlendirmesi yaparlar. Her bankanın farklı bir değerlendirme süreci olabilir ve çıkan değerlendirme sonucu her banka için farklılık gösterebilir. Ancak kriterler genellikle aynıdır. Bankalar, İhtiyaç kredisi taleplerini değerlendirirken sizinle ilgili şu noktaları inceler:


  • - Mevcut açık kredi hesaplarınız (Kredi hesaplarınızdaki ödeme performansınız. Gecikmeler, aksamalar vb)
  • - Önceki 5 yıl içindeki bireysel kredilerinizin ve kredi hesaplarınızın durumu (Kredi hesaplarınızdaki ödeme performansınız. Gecikmeler, aksamalar vb)
  • - Önceki 5 yıl içindeki kredi kartlarınızın durumu.
  • - Kefil olmuş olduğunuz hesaplar.
  • - Kefil olarak gösterdiğiniz kişinin kredi riski ve ödeme performansı
  • - Geliriniz, gideriniz
  • - Geçmiş dönem ödenmiş ve ödenmemiş borçlarınız
  • - Bankadaki mevduatlarınız ve süreleri

İhtiyaç Kredisi Alırken İpuçları


İhtiyaç kredisi talebiniz bankalar tarafından risk hesaplamanız yapılarak öncelikle ön onay aşamasından geçmelidir. Ön onay aşamasından geçebilmek için kredibilitenizi arttırmanız gerekir. Bunun için ilk olarak, uzun zamandır ödenmeyen ve faiz birikmiş kredi kartı borçlarınızı azaltın, mümkünse temizleyin. Borçlardaki gecikmeler veya aksamalar sizi bankaların gözünde daha riskli hale getirecektir.